Kindlasti olete kuulnud, et inimene veedab ühe kolmandiku oma elust voodis. Enamus meist on tundnud kui suur mõju on heal ja halval ööunel enesetundele. Seda kummalisem on mõelda, kui paljud inimesed ei tule selle pealegi, et voodi nende elus nii suurt rolli mängib. Kes on aga asunud seda teemat rohkem uurima, küsib õigustatult, milline siis on see kõige parem voodi?
Vaatame lähemalt, mis on kontinentaalvoodi, tema eelised  ja põhjused miks oma uue ideaalse voodi otsinguil tasub just kontinentaalvoodite poole vaadata.

Kontinentaalvoodi ehk jenkki voodi ehk Tema Kuninglik Kõrgus!

Heal lapsel palju nimesid.

Selline voodi:

 • koosneb mitmest kihist
 • on ümberringi pehme
 • on kõrge, raske ja turvaline
 • ei hakka kunagi krigisema ega kääksuma
 • on paljude võimalustega
 • on 5 tärni hotell sinu kodus


Kontinentaalvoodi on mitmekihiline. 

 

Kuidas see saavutatakse? Inimeste kehakaal, tunnetus ja vajadused on ju väga erinevad. Siin ongi lahenduseks kontinentaalvoodi, mis kombineeritakse kokku nii, et tulemus oleks just sinule parim.
Laiadel kontinentaalvooditel on all kaks kushetti, mis ühendatakse omavahel klambritega kokku, selle peal on vedrumadrats ja lõpuks kattemadrats. Nende kihtide sees on omakorda mitmeid kihte vedrusid. Näiteks Delux Dreams Royal voodil on kokku kuus kihti pakitud vedrusid. Sellises voodis on tuhandeid pakitud vedrusid, ta on stabiilne ja turvaline ja sellisesse voodisse esimest korda pikali heitmine on põnev ja üllatav elamus.

Seega hakkab kontinentaalvoodi keha toetama juba alusvoodi kõige madalamast vedrukihist alates! Vedrud on pakitud eraldi kotikestesse, nii ei tõmba ühe vedru liikumine teisi kaasa ning selline voodi toetab keha tunduvalt paremini kui lihtne ühekihiline bonell vedrumadrats. Lisaks on vedrumadratsid jagatud tsoonideks, mis võtab arvesse, et näiteks puusade kohal on surve madratsile suurem kui jalgade juures.

Luksuslik Royal 8000 üheksatsooniline vedrumadrats tagab magamise ajal keha õige asendi ja aitab lõõgastuda. Tsoonid toetavad keha asendit süsteemselt, leevendavad selja- ja lihasvalusid ning pingeid kehas. Mida rohkem on vedrusid, seda paremini kohandub madrats keha järgi ja tunne on nagu magaksid pilve peal. Selle tulemusena ei pea öö jooksul ennast palju keerama, et leida mugavat asendit ja uni on palju sügavam.

 

“Tänu voodi raskusele ning kokku tuhandetele pakitud terasvedrudele on

kontinentaalvoodi  stabiilne ja turvaline.”

Varu aega, tule koos kaaslasega. Tark on voodit proovida koos kaaslasega, kui sina lamad ei tohiks tema külje keeramine sinule tunda olla!

Kontinentaalvoodi annab mitmeid erinevaid võimalusi, näiteks kaheinimesevoodis saab valida ühise suure madratsi sisse individuaalsed vedrustused mõlemale magajale. Samuti on võimalik erinevad individuaalsete vedrudega madratsid muuta tervikuks ühise kattemadratsi abil.

Kontinentaalvoodi on sobilik inimesele kes on otsimas omale parimat ja tahab proovimise teel jõuda enda jaoks sobivaima lahenduseni millega olla nii rahul, et enam midagi paremaks muuta ei oleks võimalik! See on kui rätsepatöö kus iga detail on oluline, materjalid, värv, hügieenilisus, õige kõrgus, ning peats, voodipesu, padjad ja tekid, valgustus.
Soovitatakse isegi kuni 10 minutit pikali olla, asendit muuta. Pelgalt voodi serval istumisest kindlasti ei piisa.

 

“Üheks parema une saladuseks on hästi toetatud selgroog ning pingevabad lihased.”

 

Voodi ei tohi olla liiga pehme ega ka liiga kõva. Jah, voodi valikuks on vaja aega varuda. Tegelikult on harilikult pärast sellist proovimist päris selge milline kombinatsioon kaalukausil võitjaks tuleb, sest ühel hetkel tunned end kui 5 tärni hotellis, sa ei tunne oma keha raskust! Sellises voodis tuleb uni kiiremini ning sa magad sügavalt. Hommikud on reipad ja värsked.

 

 

Soovitused kontinentaalvoodi valimiseks.

 • Võta aega – voodi on koht kus veedad palju tunde, ära kiirusta.
 • Kui valid kaheinimese voodit minge proovima kindlasti kahekesi.
 • Mõtle voodist kui pikaajalisest investeeringust
 • Lähtu ka oma tervisest, allergia, selja olukord, mugavus püsti tõusmisel
 • Pööra tähelepanu voodi kõigile osadele ja igale detailile.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kõige parem voodi on selline milles end täielikult välja puhkad ja sellesse investeerimine on tark tegu.