Patja ostes on tavapäraselt peamine kriteerium hind, kuid unustatakse ära voodiaksessuaaride olulisus une kvaliteedis.

Patja valides peaks inimene esmalt mõtlema, kas ta magab selili, külili või kõhuli. Sellest sõltub kui kõva padja peaks omale valima. Kõhuli magades peaks eelistama õhemat patja, sest siis jääb selgroog ning kael sirgelt. Külili magades seevastu on vaja vaadata, et padi toestaks piisavalt ning aitaks samuti selgroogu ning kaela ühel joonel hoida.

Patju valmistatakse tänapäeval nii erinevatest materjalidest ning igal neist on oma plussid ja miinused.

Sulepatjade kasuks räägib nende naturaalsus, ent sulerootsud võivad läbi kanga hakata ajapikku torkima. Samuti peaks tähelepanu pöörama, kas suled on steriliseeritud, muidu võivad nad tundlikel inimestel hakata tekitama allergiat.

Tehiskiududest on populaarsem Tencel kiud, mis saadakse ümbertöötatud puidutselluloosist ning mis on enamikes Deluxi patjades. Lisaks on Delux toonud turule Daunluxi sarja padjad ja tekid, mis on täidetud Luxfilliga, patenditud materjaliga, mis on udusulgedest pehmem ja kergem. Täitematerjal on hüpoallergeenne, hingav, tolmulestavaba ja kergesti hooldatav.

Daunlux patjade sisuks on patenteeritud materjal, mis on kergem ja pehmem kui udusuled.

Daunluxi eelised:

  • Uuenduslik ülipeenikestest mikrokiududest ja pehmestest helvestest täidis
  • Udusulgedest pehmem ja kergem
  • Julmusevaba – toodetes pole midagi loomset
  • Kiirest saputusest piisab, et taastada vorm
  • Väga vastupidav
  • Hingav
  • Tolmulestavaba
  • Allergiavaba
  • Poole odavam kui udusuletooted

Tihtilugu arvatakes, et looduslik on parem kui tehis ent tehiskiud on allergiavabad ning kergemad hooldada.

Patju tuleks puhastada kolme kuu tagant
Alati tuleks uurida konkreetse toote puhastusjuhendit ning neid ka järgida. Jahedamas vees ei pruugi tolmulestad hävida ent kuumem temperatuur võib katteriide kokku tõmmata.

Soovituslik on patju pesta kolme kuu tagant. Pärast pesu tuleks patju sopsutada ja kloppida, et sisu ühtlaselt laiali jaotuks. Väga oluline on padjad ka korralikult kuivatada, et ei tekiks hallitust.
Patjade hooldamine on kergem, kui kasutada tepitud materjalist ja lukuga ümbriskatteid, mis takistavad higil ja tolmulestadel sisusse tungimist.

Kui padi ei ole pestav, siis võiks kasutada eemaldatavad padjakatted, see ei lase mustusel ja tolmulestadel padja sisse tungida.

Meeles tasuks pidada ka vanarahva tarkusi, mille kohaselt tuleks pakasega tekid-padjad õue viia, sest külmad temperatuurid hävitavad tolmulestad.