Ekslikult arvatakse, et mootorvoodi on mõeldud pigem eakatele või piiratud liikumisvõimega inimesele. Sealjuures aga ei teadvustata, millisest mugavusest loobutakse. Mootorvoodi ongi eelkõige mõeldud luksuse ja mugavuse austajatele. Mootorvoodil on hulgaliselt häid omadusi, mis soodustavad kvaliteetset und, et hommikul ärgata väljapuhanud ja värskena. Tänu mootorvoodi võimalusele juhtida madrats erinevatesse positsioonidesse, on oluliselt mugandatud näiteks voodis lugemine, telerivaatamine, sülearvuti kasutamine, näksimine või lihtsalt lesimine, sealjuures toestades keha õigetest punktides. Enamik mootorvoodeid on oma ülesehituselt kahepoolsed, mis tähendab seda, et mõlemat voodipoolt saab reguleerida eraldi ja nii on võimalik oma kaaslast häirimata juhtida voodi endale sobivasse asendisse. 

Mootorvoodil on mitmeid erinevaid tervist soodustavaid omadusi, näiteks sobib voodi suurepäraselt liigesevalude leevendamiseks, loob mugava magamiskeskkonna ning toestab nimmepiirkonda, mis vähendab alaseljavalusid.

Voodi jalutsi- ja peatsiosa on ülestõstetavad puldi abil, mis võimaldab voodis väga mugavas asendis lugeda ja puhata. Mootorvoodiga on võimalik sättida voodi täpselt sellisesse asendisse, nagu Sulle parasjagu meeldiv on. Kui Sulle meeldib voodis vaadata telerit või lugeda, saab peatsiosa tõsta veidi kõrgemale, magamamineku ajaks saab aga voodi taas lamavasse asendisse paigutada.

Mootorvoodi eelised

Mootorvoodiga on võimalik ennetada seljavalude teket. Kui tunned lamavas asendis olles leevendust seljavaludele, on mootorvoodi sinu jaoks õige. Kuid siiski ei pea mootorvoodi omamiseks kannatama seljavalude all või olema eakas. Mootorvoodil on ka mitmeid muid eeliseid, et toetada tervist ja parandada elukvaliteeti.  

Sättides voodi sellisesse asendisse, et nii pea kui ka jalad on kergelt üles tõstetud, on peamiselt toestatud istmik, mis omakorda tagab mugava magamisasendi. Tõstes aga peatsiosa 45 kraadi üles, vabaneb alaselg pingetest. Lisaks vähendab selline asend ka pingeid kaelas. Tänu millele ei ole vajadust mitme padja järele. Voodi jalutsiosa tõstmine võimaldab põlvi painutada nii, et eemaldub selgroole avalduv mittevajalik surve.

Selili lamedal pinnal magamine põhjustab norskamist. Sellises asendis avaldab kael ekstra raskust hingamisteedele, mis ongi üheks norskamise põhjuseks. Mootorvoodi puhul on võimalik pead kergelt tõsta, tänu millele on liigne surve kaelalt ja hingamisteedelt eemaldatud ja norskamine lakkab.

Kui inimene magab, siis organism teeb aktiivset tööd ja tegeleb seedeprotsessidega. Ka inimesed, kes ei lähe magama täis kõhuga, võivad kannatada kõrvetiste all. Lamedal madratsil magamine võib pärssida seedeprotsesse, mille tagajärjel satub maohape söögitorru, mis omakorda põhjustabki kõrvetisi. Soovituslik on pea tõsta 15-20 cm kõrgusele, mis aitab kaasa tervislikule seedimisele ja paremale unekvaliteedile.

Unepuuduse käes kannatavad inimesed otsivad pidevalt võimalusi, kuidas kiiremini uinuda ning saavutada sügavam ja rahulikum uni. Unetus on tavaliselt kas mõne valutava liigese või ärevuse tagajärg. Mootorvoodi puhul on aga võimalus sättida mitmeid erinevaid positsioone, mis toetavad kvaliteetset ja rahulikku und. Sobiv magamisasend tagab hea vereringluse ja hapnikuvarustuse organismis, mis on aga suureks abiks parema une saavutamisel. Nii jääb ära ka öine vähkremine.

Hoides organismis head ringlust, on unekvaliteet oluliselt parem, sest kehalt on võimalik eemaldada survepunkte voodit liigutades, mis muidu sunnivad magajat end öösel keerama.

Inimesed, kes kannatavad artriidi või mõne muu valuliku liigesevaeguse käes, saavad valupunktidelt survet ära võtta, liigutades voodit nii, et surve kaob probleemsetelt kohtadelt, mis tagab mugavama puhkeasendi. Mootorvoodi vähendab ka hommikust kangusetunnet kehal, mis on tihti liigesevalude põhjustajaks. Magaja saab tõsta veidi peaosa ning langetada jalgade osa, et voodist väljatulek oleks kergem. 

Lapseootel emad või jalgadel töötajad kannatavad tihti jalgade tursumise käes. Lamedal pinnal lamamine põhjustab vedelike kogunemist ning põhjustab turset ja põletikku. Eksperdid soovitavad magada jalad kergelt üles tõstetud, sest see vähendab jalgadesse tekkivat survet ning hoiab ära ka veenilaiendite tekke.

Tulenevalt vanusest, liikumispuudest või mõnest muust tervislikust seisundist, võib mõne inimese puhul olla liikumine piiratud. Mootorvoodi aga võimaldab lamajal ise end aidata – sättida voodi sellisesse asendisse, et oleks kergem voodist välja tulla ning uuesti voodisse heita.

Kas mootorvoodi rikub madratsit?

Sageli loobutakse mootorvoodist selle tõttu, et ekslikult arvatakse, et see rikub madratsit. Nii see siiski pole. On madratseid, mis tõepoolest ei ole sobilikud mootorvoodile, kuid mootorvoodile madratsit valides tuleb arvestada, et madrats oleks piisavalt painduv, liikumaks voodi järgi. Selle tõttu soovitamegi alustada madratsi valimisest. Oluline on valida paindlik madrats, mis võimaldaks liikuvuse madratsit kahjustamata. Valides sobilik madrats, ei ole mootorvoodi poolt põhjustatud kuluvus suurem kui madratsil, mis asetseb tavalisel voodil. Lisaks tuleb arvestada ka madratsi kaalu. Kuna mootorvoodil on erinevad liikuvad osad, tuleb jälgida, et madratsi raskus ei põhjustaks liigset koormust voodi liikuvatele osadele. Vastasel korral võib see voodi eluiga lühendada ning liikuivaid osi kahjustada. Madrats vali voodiga täpselt samas mõõdus – mitte väiksem ega suurem!

Parimad madratsid mootorvoodile on mäluvahust madrats ja lateks madrats. Ükski madrats ei ole nii painduv kui mäluvahust valmistatud madrats, mistõttu sobib see mootorvoodile suurepäraselt. Mäluvaht on tuntud enda omaduse poolest sobituda magaja kehaga täpselt. Sama kehtib ka voodipõhja kohta – mäluvaht sobitub mootorvoodi liikuvate osadega.

Lateks madrats sisaldab looduslikku kummipuuvahtu ning sobib samuti suurepäraselt mootorvoodile. Küll aga on lateks veidi vähem painduvam kui mäluvaht, mistõttu on magamisel tunnetus teine.

Seega ei ole põhjust mootorvoodist loobuda. Professionaalsed müügikonsultandid aitavad Sul leida täpselt sobiliku madratsi, mis sobib mootorvoodiga ning ei kulu suurema liikuvuse tõttu.

Delux Dreams valikus on kaks mootorvoodit:

Delux Dreams motoriseeritud kontinentaalvoodil VINTAGE on topelt kiht vedrusid ning madrats on 7 tsooniga. Kõige peal asetseb kattemadrats. Kerge nupuvajutusega saate muuta asendit seljatoel ja jalgadel või mõlemal korraga, mis võimaldab mugavama magamisasendi. Mõlemad voodipooled on eraldi reguleeritavad, tänu millele saab madratsi asendit muuta kaaslast segamata.

Delux Dreams mootorvoodi SOFTLUX on oma omadustelt sarnane – mõlemad voodipooled on eraldi reguleeritavad ja madratsil on topelt kiht vedrusid. Voodi eeliseks on aga see, et alumine madrats on ehitatud voodi raami sisse, tänu millele näeb välisel vaatlusel voodi välja nagu tavavoodi. Lisaks on madratsikihid omavahel lukuga kinnitatavad, mis tagab selle, et madratsid ei libise üksteise pealt ära.