Väike spikker parima magamismugavuse otsijale.

Milleks on üldse vaja kattemadratsit?  Kvaliteetne kattemadrats on praktiline ja väga mugav, ta kaitseb vedrumadratsit ning pikendab selle kasutusaastaid, annab vedrumadratsile vajaliku pehmuse, muudab  lina vahetamise lihtsaks  ja kiireks. Samas on kattemadratsi peamised ülesanded meie tervise seisukohast väga olulised, sest õigesti valitud kattemadrats annab rahuliku une, aitab kehal lõõgastuda, meie veresooned ei ole kokku surutud, öö jooksul ei ole vaja pidevalt mugavamat asendit otsida, leevenevad tervisemured, nt. puusa-, selja- ja õlavalu. 

Mida jälgida?

Kõigepealt oleks vaja teada oma vedrumadratsi vedrude tugevusastet, sest kattemadrats asub konkreetse vedrumadratsi tugevust pehmendama kindla inimese jaoks.
On vaja leida selline kattemadrats millel lamades jääb seljaalune sirgeks ning samas on see piisavalt pehme. Jälgi, et kattemadrats võtaks keha kuju mitte vastupidi.
Igal inimesel on küll erinev kehaehitus ja -kaal, kuid lülisammas peab külili magades kõigil olema sirge – et vereringe, lihased ning luustik saaks puhkeasendis taastuda. Võib juhtuda, et kui madrats on üleliia pehme, vajub keha liiga sügavalt madratsi sisse – selline asend painutab lülisamba kõveraks ja siis ei piisa ka kõvemast kattemadratsist. Õige kattemadrats on eriti tähtis naistele, kuna puusa ja vöökoha laiuse erinevus on suurem.
See ongi põhjus miks ortopeedid soovitavad enamasti pigem kõvemat kui pehmemat madratsit, aga liialt kõval asemel magamine on samamoodi halb. Kehale annab tuge vedrumadrats, pehmuse ja magamismugavuse aga kattemadrats. Selle kombinatsiooni saab õigeks vaid valides ja proovides.
Millised on parimad kattemadratsid?
Parimad madratsid on kindlasti vaid naturaalsetest materjalidest: lateks, Talalay lateks, vill, puuvill, Tencel, bambus jne. Mida suurem on naturaalse materjali osakaal koostises, seda parem on magamiskliima, sest niiskus juhitakse ära. Väga praktiline on „kahepoolne kattemadrats“: villane pool hoiab talvel sooja, puuvillane või jahutav geel-lateks pool laseb suvel hästi õhku läbi. Ei ole olemas kattemadratsit mis sobiks ühtemoodi kõigile ja nii võibki olla vajalik ühte voodisse valida 2 erinevat kattemadratsit, et mõlemad partnerid saaksid oma vajadustele vastava parima mugavuse.
Kattemadratsite hulgas unikaalne on Delux Royal vedrudega kattemadrats, mis pakub parimat tuge, et saaksite magada sügavalt ja lõdvestunult. Madratsi taskustatud vedrude süsteem muudab madratsi väga paindlikuks, laseb keharaskusel ühtlaselt jaotuda ning samas toetab keha kogu öö, nii et selgroog on loomulikus asendis. Delux Royal kattemadrats on ortopeediliste omadustega avaldades kerget massaaži mõju.  Sisumaterjali võimalused parimaks kombineerimiseks: Lateks+vedrud+Visco, Talalay+vedrud+Visco, Lateks+vedrud+Talalay.

 

 

Mille järgi valida?
Ainult hinna, materjali ja väljanägemise ning reklaamteksti järgi madratsit hankida ei ole kohe kindlasti mõistlik. Eesmärgiks peaks olema maksimaalne mugavus igas mõttes.
Alustuseks hinda kolme asja:

  • Milline on kattemadratsi sisu ja milline on kanga koostis? ( kui Sul on näiteks lateksiallergia välista see materjal kohe).
  • Kas ümbriskatet on võimalik pesuks eemaldada? Kui palju oled valmis kvaliteetkattemadratsi eest välja käima?
    Kui arvad, et eelistad pigem kõvemat kattemadratsit proovi lateksit ja porolooni. Kui aga eelistad pehmemat proovi talalay lateksit ja mäluvahtu ehk Viscot.
    Lateks on looduslik vahtkumm, laseb hästi õhku läbi, väga vastupidav, antibakteriaalne, ning ebasoodne pesitsemispaik tolmulestadele. See sobib asmaatikutele. Materjal hoiab talvel soojust ja suvel jahedust. Hea tugi suurema kehakaalu puhul.   Talalay latex on kummipuu piimavahust looduslik vahtkumm, mis on hea õhu tsirkulatsiooniga ja antibakteriaalsete omadustega ning ebasoodne pesitsuspaik tolmulestadele. Sobib asmaatikutele. Ei aja higistama oma heade ventileerivate omaduste poolest. Toetab keha raskuspunkte. Hoiab talvel sooja ja suvel jahedana.  Annab kui kaaluta oleku tunde. Visco annab pehme pinna mis on tuleb kehale kõige lähemale. See viskoelastne materjal on kehatemperatuuri suhtes tundlik, vajub sisse aeglaselt ning kohandub kõige täpsemini.
  • Seejärel asu võrdlema kui mugav tundub valitud kattemadratsitel lamamine, kasuta ka patja mis mõnusalt pead ja kaela toetab, võta külili asend, ära kiirusta. Testi võrdluseks vähemalt kolme kattemadratsit.

 

Veel kasulikke nõuandeid
Kattemadratsile on mõistlik peale panna nurgast kummidega kaitsekate, seda on lihtsam pesta kui kattemadratsi enda ümbriskotti, see pikendab ka kattemadratsi kasutusiga, mis tavaliselt on umbes 5-8 aastat, (aga nt. lateks sisu peab vastu 10 aastat).
Kattemadratsit peaks aeg-ajalt pöörama, et materjalid saaksid taastuda.
Venita ümbriskott pärast pesu vormi niiskena. Jälgi pesuetiketi juhiseid. Kui annad selle pesumajja, palu tagastada niiskena, kindlasti peab pesumaja hoolikas olema, et keemilises pesus ümbriskott kokku ei tõmbaks!
Kui Sul tekkis küsimusi või tahaksid teada milline kattemadrats just sulle kõige paremini sobib, varu piisavalt aega proovimiseks.

Oled oodatud Delux Dreamsi salongidesse, kus sulle kõiki võimalusi meeleldi tutvustatakse.
Parem uni, parem elu!