Seljavalu korral seostab enamik inimesi madratsit valides jäikust toestatuse ja pehmust mugavusega. Tegelikult tuleks madratsit valides kindlaks teha, kuidas see teie selgroogu tegelikult toetab. Maksimaalset mugavust ja tuge pakub vaid madrats, mille peal lamades saavad teie lihased lõdvestuda ja mis toetab teie selgroogu nii, et see saab olla loomulikus asendis.

Inimesed keeravad unes külge 50-60 korda, sest nende liikmed kipuvad öösel surema. Kui teie vereringe on häiritud, annab aju käsu külge keerata. Seepärast vähkrete kõval madratsil palju rohkem kui pehmel ja paindlikul kattemadratsil. Võib öelda, et kattemadrats on voodi tähtsaim osa. Kujutlege, et saate vähendada öist küljekeeramist 30-50%. Te magate paremini ja sügavamalt ning saate kuni 1.5 tundi lisa uneaega. See ekstra unetund tuleb teile ainult kasuks.

1980. aastatel hakkasid Stockholmi ülikooli Karolinska instituudi teadlased uurima und ja unekvaliteeti, sest kõvadel madratsitel magamine oli vallandanud seljahädade ja paljude muude haiguste epideemia. Nad avasid unelaborid ja uurisid inimeste und. Nende uuringute käigus avastasid nad erinevad unefaasid, nagu näiteks kerge ja sügav uni.

Lõpuks jõudsid nad järeldustele, et inimene on hommikul seda puhanum, mida kauem aega ta veedab sügava une faasis, ja seljavalu väheneb, kui magada paindlikumas voodis, mis lubab selgrool olla sirge. Sellest avastusest saadik on Skandinaavia vooditööstus aina arendanud madratseid ja kattemadratseid, et inimesed saaksid magada tervislikumalt ja mugavamalt, ning hakanud kasutama paindlikke kiudusid, vahtkummi ja tsoonisüsteemi, mis muudavad mõne madratsi osa pehmeks ja jätavad teised kõvemaks, et selgroog saaks olla sirges ja loomulikus asendis.

Mäluvaht reageerib kehasoojusele ja -raskusele ning moodustab keha ümber toetava vormi, hoolitsedes selle eest, et lihased ja luustik saaksid maksimaalselt lõdvestuda.

Madratsi ülesanne on kohanduda teie keha järgi nii, et teie selgroog oleks sirge ja saaks lõdvestuda. Kui madrats on liiga kõva, ei ole teie keha sellel õiges asendis ning see omakorda tähendab kehale rohkem pinget ja teile rahutut ööd. Seetõttu on kvaliteetsetes voodites ja madratsites vedrusüsteemid jagatud tsoonideks. Keha vajub madratsil senikaua, kuni leiab kõige parema toe.

Me kõik teame, millist mõju avaldab halvasti magatud öö. Halb tuju, liigsöömine, probleemid nii era- kui tööelus ja tervisehädad on vaid üksikud näited. Deluxi 20 aastat kogemust on aidanud arendada välja tooted, mis garanteerivad teile parima une.