Mööblikangast kasutatakse peamiselt mööbli katmiseks, see on piisavalt tugev, et vastu pidada intensiivsele kasutamisele. Tihedakoeline segakiududest tugev materjal suudab samaaegselt jääda nahasõbralikult pehmeks, sest sisaldab tihti ka puuvilla, villa või lina.

Mööblikangaste tugevust näitab Martindale test, mille number näitab nn. pöörete arvu, mis kulub kangakiu kulumiseks ja kangas ei tohi sealjuures muutuda topiliseks.  Koduses kasutuses piisab tavaliselt 20-30 000 pöördest.

Kanga valikul tuleks lähtuda ka pleekimiskindlusest – see peaks vastama astmetele 5-7, maksimaalne on 8. 

Kanga valikul tuleb uurida, kuidas kangast puhastada – kas määrdumise korral tohib kasutada veepesu, kuivpesu või keemilist pesu.

Mööblikangast kasutatakse patjade, kardinate, päevatekkide jm. valmistamiseks ja nii saad ilma erilise vaevata voodiga kokkusobiva päevateki ja dekoratiivpadjad. Ära unusta, et sama kangaga saab katta öökapid ning jalutsikasti või pingi.  

On voodipeatseid, mis koosnevad mitmest osast ning sinna on võimalik kangast  kombineerida ühe- või kahevärvilisena. 

Meie salongides saate kõiki valikus olevaid kangaid oma silmaga näha ning käega katsuda. Voodi tellimisel saate kaasa valitud kangale kehtivad hooldusjuhised. 

Kuna voodi valik on otsus, mis mõjutab meid pikka aega, võib lõputute variantide küllus olla segadusseajav. Kuidas teha hea tundega kindlad otsused ja nende juurde jäädagi?

Vintage kangas, 100% cotton, Martindale 30 000, pilling 4, lightfastness 5.

 

Kaks kõige tähtsamat asja voodi valiku juures on esteetika ja mugavus. Kui need on paigas, siis armastada sa oma voodit pikka aega! Voodi kuju peab olema sinu silmale meeldiv.

Kui armastad voodis lugeda ning vastu peatsit toetada, siis vali selleks sobiv peats ning kangas mis on naha vastas piisavalt pehme. Ehk soovid peatsit kasutada silmatorkamatu panipaigana või tahaksid selle külge lugemislampe kinnitada? Võimalus on veelgi. 

Niisiis, milline kangas? Kas mustriga, struktuuriga või ühetooniline? Kas tekstiil või nahk? Kas hele või tume?

Disainerid soovitavad väiksemate mööbliesemete puhul kasutada kirkamaid, mustrilisi ja struktuuriga kangaid. Nii võid seada julge mustriga tooli  aktsendiks mida on lihtne ruumis teise tooli vastu vahetada kui sa sellest väsid või uut trendi asemele soovid.  Mida suurem on mööbliese, seda neutraalsem olgu kangas, nii teed targa investeeringu, mille toon ei lähe iial moest! 

 Alati on võimalik kas voodile või toale hetketrendi lisada elementidega, mis jooksvalt moes. Nt. prinditud mustriga kangast dekoratiivpatjadega või puidust korvide, ottomanide, suureleheliste toataimedega jms. 

Meie kangavalikusse on aastate jooksul kogunenud väga hea valik mõnusad ja vastupidavad ning ennast tõestanud mööblikangad, mis on sobilikud just kodukasutuse mööbli jaoks ja mis on armsaks saanud meie klientidele just Eestis kuid ka Skandinaavias kui ka teistes EU riikides.

Kas soovid voodit, mis oleks muljetavaldav, silmatorkav ja meeldejääv? Kõik see on võimalik ilma mugavuses ja praktilisuses järeleandmata!  Ei tasu ka unustada, et isegi  kõige tagasihoidlikuma kangatooniga ja  lihtsaima peatsiga voodis võib  peituda ekstrakogus vedrusid ja mitmeid kihte materjale, mis garanteerivad sügava une ning täieliku väljapuhkamise. Ei ole ju vale mõlemat korraga soovida ja nii ongi võimalik kõik soovid üheaegselt täita!

Seega pea meeles: lõpuks näeb su voodi välja ikkagi täpselt nii ilus kui hea ta magades tundub! Keskendu magamismugavusele ja kvaliteedile ennekõike. 

Lapsed ja lemmikloomad?  Vali kangas, mis nendega arvestaks, oleks lihtne puhastada, ei koguks karvu, taluks küünejälgi ja suuremat koormust kogu perekonna poolt. On kangaid mis võivad tohutult meeldida, kuid praktikas osutuksid väga stressirohkeks valikuks. On luksuslikke kangaid, hubaseid või käe all karmimaid kangaid…kõik saab alguse inimesest,  kelle jaoks voodit valitakse ja kuidas  ta päriselt elab. Kui see on teada, muutub otsuse tegemine hoobilt kergemaks ja mängulisemaks, sest tema teab mis tõeliselt peegeldaks just tema stiili. Kõige raskemaks võibki osutuda enda tallele pandud unistuste väljakaevamine  ja hetkeolukorraga kohandamine.   Ka siin on huvitavaid lahendusi, et unistused siiski maksimaalselt ellu viia. 

Pehme sametine kangas, 100% polüester, Martindale 100 000, pilling 5, lightfastness 5.

 

Heledamad toonid annavad kergema üldmulje, tumedamad on pigem maalähedasemad. Kangaga kaetud polsterdatud kontinentaalvoodid pehmendavad magamistoa üldmuljet ja muudavad selle kutsuvaks ja turvaliseks. Peatsi disain, kristallid, nööbid, needid, voodiseelikud, kontrastõmblused jne. kasutamine muudab üldmuljet soovitud suunas. Esimese aimduse voodi stiili ja kvaliteedi kohta annab siiski kangas. Aga kuna ta reedab  kohe ka võimaliku kulumise ning määrdumise tuleb mööblikangast valida hoolikalt.